معرفی قیچی هیدرولیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی

قیچی (گیوتین) هیدرولیک

برای تبدیل فلزات و عمدتاً فولاد و آهن به قطعه و محصول نیاز به برشکاری آن داریم. فرایند برشکاری خصوصاً برشکاری ورق های آهنی یکی از رایج ترین و پرکاربردترین فرایندهای تولیدی است. در این فرایند، ورق یا هر شکلی از فلز،  برش داده شده و قسمتهای زائد آن حذف شده و  برای استفاده بعدی به اندازه دلخواه در می آید. ورق برش خورده میتواند توسط پرس برک یا خم فول هیدرولیک خم شده و به شکل مورد نظر تبدیل شود؛ یا اینکه توسط پرسهای ضربه ای و هیدرولیک یا پانچ و استفاده از قالب به اشکال مورد نظر در تیراژ بالا و اشکال کاملاً یکسان تبدیل شود. به هر حال شروع و اولین گام در تولید مصنوعات فلزی، فرایند برشکاری می باشد.

برای این منظور از ابزار و ماشین آلات مختلفی مانند برش هواگاز، برش پلاسما، قیچی های مکانیکی، قیچی های هیدرولیکی، برش لیزر و …. استفاده می شود.

امروزه علی رغم وجود دستگاه های متنوع برش من جمله برش لیزر، برش پلاسما و …  برش با قیچی های مکانیکی و هیدرولیکی بدلیل سرعت بالا، تعمیرات آسان دستگاه، کاربری آسان و … کماکان جایگاه خود را داشته و بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد (خصوصاً در برشهای مستقیم و خطی). ماشین سازی بزرگ دیانی مفتخر است که تولید قیچی های هیدرولیکی قدرتمند را در دو تیپ گهواره ای و کشویی در دستور کار خود دارد. قیچی های هیدرولیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی با استفاده از مواد اولیه مرغوب (در سازه، تیغه ها، جک ها، موتورها و ..)، دارای استحکام بالا بوده و می تواند برای برش ورق های آهنی و فولادی در ابعاد و ضخامت های مختلف (بسته به خواسته مشتریان عزیز) بکار گرفته شود

قیچی هیدرولیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی از اجزاء زیر تشکیل شده است.

 • بدنه (سازه اصلی)

قسمت اصلی دستگاه بدنه دستگاه است که شما دستگاه را به شکل آن می بینید. تمام اجزاء دستگاه بر روی بدنه مستقر می شود. لذا مهم است که سازه دستگاه توانایی و قدرت لازم برای فرایند برش را داشته باشد. نیروی حاصل از فشار جکها به تمام سازه و بدنه فشار می آورد لذا خیلی مهم است که بدنه در معرض این فشار دچار خمش یا پیچش نشود. زیرا هر گونه تغییر شکل حتی در اندازه های صدم میلیمتر بر کیفیت برش تاثیر میگذارد. لذا استفاده از مواد اولیه با کیفیت، محاسبات درست شکل بدنه، استفاده از ضخامت های مناسب ورق پایه ها، میز و فک دستگاه به نحوی که ضمن اجتناب از سنگینی بیمورد، توانایی مقابله با نیروهای وارده به آنرا داشته باشد و استفاده از تثبیت کننده های مناسب در نواحی مختلف بدنه و …بسیار حائز اهمیت بوده و در کیفیت برش نهایی نقش به سزایی دارد. ماشین سازی بزرگ دیانی با استفاده از طراحان مجرب و الگو برداری از دستگاه های طراز اول اروپایی، سالها است که قیچی هیدرولیکی (گیوتن هیدرولیکی) با کیفیت و دوام بالا را تولید و عرضه می نماید. در مورد کیفیت بالای قیچی های تولیدی همین بس که هنوز هم قیچی های هیدرولیکی با عمر بیش از 30 سال تولیدی ماشین سازی بزرگ دیانی در ایران، خاورمیانه، شمال آفریقا و سایر نقاط جهان مورد استفاده قرار میگیرد.

قیچی (گیوتین) هیدرولیک
 • تیغه ها

فرایند برش توسط دو تیغه که یکی (تیغه پایین) ثابت بوده و دیگری (تیغه بالایی) متحرک است و قرار گرفتن قطعه کار مابین این دو تیغه انجام می پذیرد. تیغه پایین بر روی میز ثابت بوده و تیغه بالایی بر روی فک دستگاه نصب شده و توسط نیروی حاصل از جکها و با حرکت فک به سمت پایین به سمت قطعه کار نزدیک شده و بدلیل فاصله از قبل تعیین شده تیغه ها عملیات برش انجام می پذیرد. بدیهی است کیفیت برش و دوام تیغه ها به جنس تیغه ها بستگی تمام دارد. لذا ماشین سازی بزرگ دیانی برای ساخت تیغه های دستگاه های برش خود از بهترین مواد اولیه موجود در بازار استفاده میکند. تیغه ها ابتدا ماشینکاری شده و در ادامه برای رسیدن به استحکام مورد نظر تیغه ها عملیات حرارتی میگردد. در پایان برای زدودن هر گونه تاب و اعوجاج در تیغه ها عملیات سنگ زنی توسط دستگاه سنگ مغناطیس انجام میپذیرد تا بالاترین سطح کیفیتی فراهم گردد.

 • جک ها

جک ها وظیفه تولید نیروی مورد نیاز برای حرکت فک و انجام فرایند برش را بر عهده دارند. قدرت جک ها باید به گونه ای باشد تا در برشکاری ورق ها با حداکثر طول و  ضخامت، دچار هیچگونه نقصانی نگردد. برش راحت و تکرار پذیر حاصل قدرت مناسب جک ها است. ما در ماشین سازی بزرگ دیانی این اطمینان را به مشتریان عزیزمان میدهیم که قدرت جک ها با آنچه که از سوی شرکت اعلام میگردد مطابقت داشته و شما با خیالی آسوده میتوانید تا سالهای طولانی از برشکاری مواد اولیه خود لذت ببرید.

جک های ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی حاصل تلاش و طراحی کارشناسان زبده شرکت بوده و نیروی لازم جهت برش ورق از 2 متر تا 7 متر و ضخامت از 6 میلیمتر تا 30 میلیمتر (و حتی بالاتر و بسته به نیاز مشتریان) را تامین میکند.

 • موتور، پمپ و سیستم هیدرولیک

برای حرکت سیال (روغن) در سیستم هیدرولیک دستگاه از موتورها و پمپ های قوی و با کیفیت استفاده می شود. طراحی سیستم هیدرولیک دستگاه ها توسط متخصصان مجرب و با تجربه ماشین سازی بزرگ دیانی انجام پذیرفته و از کارایی و قدرت بالایی برخوردار است. اتصالات و شیرهای برقی و … استفاده شده در قیچی های هیدرولیکی ماشین سازی بزرگ دیانی از مواد با کیفیت انتخاب شده و آسودگی را سالها به شما هدیه می دهد.

 • آکومولاتور

برای صرفه جویی در مصرف انرژی، از سیستم آکومولاتور در قیچی های هیدرولیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی استفاده شده است. سیستم آکومولاتور با ذخیره انرژی به هنگام پایین آمدن فک دستگاه، از آن برای بالا رفتن فک استفاده میکند. در این حالت گردش روغن و سیستم هیدرولیک از مدار خارج شده و باعث می شود که در کارکرد طولانی و مداوم دستگاه، روغن داغ نشده و به سیستم هیدرولیک فشار وارد نشود. در این سیستم عمر دستگاه افزایش یافته و در مصرف انرژی صرفه جویی میگردد.

 • سیستم قرار عقب

همانطور که پیشتر گفته شد، قیچی های هیدرولیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی در دو تیپ گهواره ای و کشویی تولید می گردد. در تیپ گهواره ای، قرار عقب توسط یک موتور گیربکس و زنجیر به حرکت در می آید. با تنظیم قرار عقب شما میتوانید عرض برش مورد نظر را تنظیم کنید. حرکت قرار عقب در این تیپ از محصولات فقط بصورت افقی بوده و خطی حرکت میکند.

در قیچی های هیدرولیک کشویی،  قرار عقب علاوه بر حرکت افقی، بصورت عمودی نیز حرکت کرده و سیستم قرار برای سهولت در خروج ورق یا برش های با عرض زیاد  از مدار خارج میگردد. نیروی مورد نیاز این حرکت از سیستم هیدرولیک دستگاه تامین میگردد.

قیچی هیدرولیکی
قیچی هیدرولیکی
قیچی هیدرولیکی
قیچی هیدرولیکی
قیچی هیدرولیکی
 • نگهدارندهای ورق

برای تثبیت ورق بر روی میز قیچی، با استفاده از سیستم هیدرولیک دستگاه، ورق گیرهایی در قیچی های هیدرولیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی تعبیه شده است . نگهدارنده های ورق بسته به اندازه دستگاه شامل 10 تا 28 جک بوده و به سیستم هیدرولیک مرکزی دستگاه متصل می باشند

 • تابلو و PLC دستگاه

جهت سهولت در کاربری دستگاه و بر روی تابلو فرمان دستگاه، سیستم PLC نصب شده است. سیستم PLC دستگاه فرمان پذیری و تنظیمات برش را آسان نموده و کاربران میتوانند براحتی تنظیمات مد نظر خود را بر روی دستگاه اعمال نمایند

 • کنترلر دستگاه

قیچی های هیدرولیک ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی دارای PLC بوده که قابلیت تنظیم فیلر و زاویه بر اساس ضخامت ورق را دارد. لذا کاربر تمام مشخصات ورق مورد نظر شامل ضخامت، طول برش و .. را وارد کرده دستگاه خود مقدار فشار و سایر پارامترهای مورد نیاز برش را تنظیم میکند.

مشخصه های فنی و پارامترهای قیچی های هیدرولیک تولیدی ماشین سازی بزرگ دیانی

در جدول زیر شما مدلهای مختلف قیچی های هیدرولیک (اعم از کشویی یا گهواره ای) به همراه مشخصات فنی آنها را مشاهده میکنید. این جدول میتواند راهنمای مناسبی برای انتخاب بهترین دستگاه گیوتین هیدرولیکی  متناسب با نیازهای شما باشد.

مزایای قیچی های هیدرولیکی  ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی

 • قدرت برش ورقهای ضخیم تا 50 میلیمتر
 • محدوده عملکرد وسیع (توانایی برش انواع ورقهای فلزی با طول برش از 1 تا 7 متر)
 • سرعت عمل خوب در کنار کیفیت برش مناسب (حداقل پلیسه و حداکثر صافی برش )
 • زاویه برش قابل تنظیم (مدل های کشویی)
 • عمر طولانی تیغه های برش بدلیل استفاده از مرغوبترین فولادها
 • قدرت و دوام بالای جکها و سیلندرهای نگهدارنده ورق و سیستم هیدرولیک عالی
 • استفاده از سیستم آکومولاتور، صرفه جویی در انرژی و کاهش استهلاک سیستم هیدرولیک
 • خدمات پس از فروش و تامین قطعات توسط ماشین سازی بزرگ دیانی بصورت نامحدود