معرفی قیچی الکترومکانیکی (گیوتین الکترو مکانیکی)

قیچی الکترو مکانیک

یکی از فرایندهای آغازین تولیدات مبتنی بر فلزات، فرایند برشکاری است. تولید کنندگان برای اینکه بتوانند محصول نهایی خود را سریعتر، با کیفیت، آسان و با حداقل دور ریز ورق تولید نمایند، باید آنرا به ابعاد مناسب برش دهند. این برش میتواند شامل ورق های رول شده یا ورقهای شیت باشد. تجهیزات زیادی برای برش ورق به ابعاد نهایی وجود دارد. یکی از به صرفه ترین دستگاه ها برای برش خطی ورق، قیچی الکترومکانیکی می باشند. این تجهیزات شامل یک موتور الکتریکی به همراه یک گیربکس، تیغه های فولادی مستحکم، قرار تنظیم کننده ورق و بدنه مکانیکی می باشد. در اینجا ما میخواهیم مشتریان عزیز را با یکی از بهترین قیچی های مکانیکی تولید ایران آشنا کنیم.

قیچی های (گیوتین های) الکترومکانیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی با بهره گیری از بهترین مواد اولیه، با قابلیت برش ورق از طول 1.2 تا 4 متر توسط طراحان و متخصصان زبده شرکت طراحی، تولید و عرضه میگردند. این قیچی ها بر مبنای استحکام برش ورق ST37 (آهن عمومی و موجود در بازار ایران) قادر به برش ورق از ضخامت کمتر از یک میلیمتر تا ضخامت 6 میلیمتر می باشد. برش با کیفیت و با کمترین پلیسه و کمترین تابیدگی و انحنا از خصوصیات  بارز قیچی های الکترومکانیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی می باشد./.

قیچی های مکانیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی شامل اجزاء اصلی زیر می باشد.

 • بدنه اصلی (سازه اصلی) شامل شاسی، میز، فک و کشوی ها

بدنه اصلی دستگاه با استفاده از بهترین مواد اولیه ساخته شده و طراحی آن بگونه است که در مقابل نیروها و تنش های وارده حاصل از فرایند برشکاری به خوبی دوام داشته، برش مطلوب و با کیفیتی را در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد. ضخامت ورق های این دستگاه به گونه ای در طراحی محاسبه شده است که ضمن دارا بودن استحکام لازم از افزایش بیمورد وزن دستگاه جلوگیری می نماید. تمامی زوایا، ابعاد و اندازه ها بصورت مهندسی طراحی شده و در نقاط دارای تنش سازه بخوبی تقویت گردیده است. میز دستگاه نیز کاملا به لحاظ ارگونومی کار با دستگاه،  تجزیه و تحلیل شده و برای یک کارگر با قد متوسط (بین 170 تا 175 سانتی متر)  مناسبترین ارتفاع را داراست.

فک دستگاه بعنوان یکی از اجزاء مهم دستگاه بوده و در انتخاب فولاد، مقدار ضخامت و نوع اتصالات، ملاحظات کافی جهت ایجاد استحکام لازم در برابر نیرو های خمشی و پیچشی در آن لحاظ است. تیغه فوقانی دستگاه بر روی فک متصل میگردد.

 • مجموعه محور و موتور گیربگس

ایجاد نیرو (گشتاور) لازم برای حرکت فک و تیغه بالایی، توسط یک دستگاه الکتروموتور قدرتمند که با یک گیربکس کوپل شده است ایجاد شده و توسط مجموعه محور نیرو از موتور و گیربکس به فک (تیغه) منتقل میگردد. مجموعه محور شامل محور اصلی، یاتاقانها، چرخ دنده بزرگ، لنگ و شاتون می باشد.

 • مجموعه فیلر و قرار عقب

مجموعه فیلر دستگاه برای تنظیمات ضخامت ورق می باشد. همچنین برای تعیین مقدار عرض برش و برش های متوالی و یکسان قرار مکانیکی در عقب دستگاه نصب شده است. با استفاده از این دو سیستم شما میتوانید تنظیمات مربوط به برش ورقهای مختلف با ضخامت ها و ابعاد متفاوت را در اسرع وقت انجام دهید.

قیچی الکترومکانیکی

مزایای قیچی های الکترومکانیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی

 • مقرون به صرفه بودن و قیمت پایین دستگاه نسبت به مدلهای دیگر
 • سهولت در استفاده و کاربری آسان
 • عدم نیاز به اپراتور حرفه ای و دانش فنی خاص
 • سرعت بالا در برش های خطی
 • تعمیر پذیری آسان و هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر نسبت به سایر مدل ها
 • مناسب ترین ابزار برای برش ورقهای با ضخامت کمتر از 4 میلیمتر و طول کمتر از 4 متر
 •  دوست دار محیط زیست بدلیل عدم استفاده از روغن های صنعتی
 • خدمات پس از فروش و تامین قطعات توسط ماشین سازی بزرگ دیانی بصورت نامحدود

در جدول زیر شما مدلهای مختلف قیچی های الکترو مکانیکی ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی را همراه با مشخصات و مؤلفه های فنی و ابعادی دستگاه را مشاهده می فرمایید. این جدول به شما کمک میکند تا با توجه به نیازهای خود مناسبترین دستگاه قیچی (گیوتین) الکترومکانیکی را انتخاب کنید.

قیچی الکترو مکانیک