سوالات متداول ماشین سازی دیانی

ما یک هلدینگ صنعتی با قدمتی نزدیک به نیم قرن و بسیار خوش نام در زمینه تولیدات انواع ماشین های قیچی (گیوتین) مکانیکی، قیچی (گیوتین) هیدرولیک، خم کن فول اتومات با سیستم PLC و پرس برک هستیم. همچنین پرس پانچ تک کاره و 8 کاره، دستگاه رول صاف کن و رول ورق و … را در سبد محصولات خود برای شما مشتریان عزیز داریم. طراحی محصولات با الگو برداری از ماشین های اروپای غربی توسط طراحان شرکت انجام پذیرفته و ساخت محصولات تماماً در کارخانه مادر و کارخانه های زیرمجموعه هلدینگ انجام می شود.

محل کارخانه در کیلومتر 35 جاده خاوران، شهرک صنعتی عباس آباد (استان تهران) بلوار ابن سینا، بلوار خیام،  تقاطع شهید صابری با خیابان 21 پلاک 431 می باشد.

همچنین دفتر مرکزی و نمایشگاه هم در تهران خیابان کارگر جنوبی پایین تر از چهار راه لشگر روبروی پمپ بنزین پلاک 759 می باشد.

در صورت دریافت سفارش قطعی از لحظه دریافت پیش پرداخت و بسته نوع انتخاب شما از 30 تا 90 روز کاری زمان طراحی و ساخت به طول می انجامد. در صورت خاص بودن سفارش این زمان ممکن است کمی افزایش یابد.

سیاست شرکت فروش به صورت 70%  پیش پرداخت؛ 25% به هنگام تحویل و 5% بعد از نصب و راه اندازی می باشد.  در هر حال قرارداد ساخت با دریافت پیش پرداخت نهایی می گردد.

مدت گارانتی یکسال (به استثناء قطعات الکتریکی و لوازم برقی) ، خدمات پس از فروش و تامین قطعه حداقل 12 سال، تعمیرات و پشتیبانی مادام العمر است.

کلیه محصولات تولیدی کارخانه منحصر بفرد و مخصوص ماشین سازی بزرگ دیانی است که با الگو برداری از تکنولوژی روز اروپا انجام پذیرفته است. در صورتی که بخواهید ماشینی به صورت سفارشی برای شما طراحی و ساخته شود این امکان وجود دارد فقط هزینه آن از ماشین های روتین و استاندارد شرکت بالاتر است.

سفارش به صورت تکی و یا گروهی پذیرفته می شود. برای سفارشات گروهی بیشتر از 2 دستگاه شرکت 5% تخفیف برای مشتری لحاظ خواهد کرد. با توجه به قیمت تمام شده بالا و اینکه 80% مبلغ فروش صرف خرید و تامین مواد اولیه و ساخت قطعات میگردد تخفیف 5% مناسب بنظر میرسد.

همانطور که در بالا گفته شد شرکت یکسال گارانتی و تعمیر دستگاه را بمدت نامحدود برای شما تعهد کرده است. با توجه به اصل مشتری مداری و تلاش مدیران ارشد شرکت بر جلب رضایت حداکثری مشتریان عزیز، در صورت نیاز به هرگونه اصلاح در مورد محصولات، شرکت وظیفه خود میداند تا رسیدن به خواسته های مشتریان عزیز در کنار ایشان باشد. بدیهی است هزینه انجام اصلاحات در مرحله نصب و راه اندازی و دوره گارانتی محصول به طور کامل با ماشین سازی بزرگ دیانی می باشد.

با توجه به کیفیت و سازه محصولات و حجیم بودن دستگاه، به هنگام حمل بسته بندی نمی گردد مگر به خواست مشتریان عزیز و یا برای صادرات خارج از کشور.

هزینه حمل و نقل و اجرای آن با مشتری است اما درصورتی که مشتری بخواهد، کارخانه برای اجاره و ارسال محموله با هزینه مشتری اقدام خواهد کرد.

در صورت نیاز به خدمات پس از فروش با شماره 09123775103 (ایران 98+) تماس بگیرید یا پیام بگذارید در اولین فرصت کارشناسان مربوطه با شما تماس میگیرند. توجه داشته باشد که کارخانه روزهای 5 شنبه و جمعه تعطیل می باشد و در این ایام پیام ممکن است با تاخیر پاسخ داده شود.

بله. سیاست شرکت مبتنی بر مشتری مداری و توسعه دانش مشتریان عزیز می باشد. لذا به هنگام خرید و نصب و بهره برداری از دستگاه، آموزش های لازم به اپراتور دستگاه که از سوی مشتری معرفی شده است داده می شود. این آموزش شامل کاربری، تنظیمات  و نگهداری صحیح از دستگاه است.

علاوه بر این در صورت نیاز مشتری بعد از نصب و راه اندازی امکان آموزش در کارخانه یا محل مشتری  و به صورت حضوری یا فضای مجازی و تلفن برای کاربران دستگاه فراهم می باشد. در این خصوص از خدمات پس از فروش بخواهید تا اقدامات لازم را برای شما مشتریان عزیز انجام دهند.

بله به همراه تمام دستگاه های ساخت این شرکت، کتابچه منو و راهنما جهت تعمیر و نگهداری و کاربری تحویل مشتریان عزیز می گردد. در این کتابچه نقشه های برق، هیدرولیک و  فونداسیون  قرار دارد و نحوه نگهداری دستگاه تشریح شده است.

قبل از خرید حتماً با کارشناسان خبره ما مشورت کنید آنها شما را راهنمایی میکنند تا بهترین و مناسبترین دستگاه را بسته به نیاز خود تهیه کنید. همچنین ماشین سازی بزرگ دیانی متعهد است که قدرت و ظرفیت دستگاه فروخته شده دقیقاً با آنچه که در فاکتور فروش ارائه شده مطابقت داشته باشد و دستگاه حین کار به هیچ عنوان دچار نقصان نشود. (با شرط استفاده درست از دستگاه مطابق دفترچه راهنما)

همچنین در وب سایت ما مدلهای دستگاه به همراه مشخصات ومولفه های فنی آمده است. می توانید از این جدول هم رهنمایی بگیرید

مکانیزم برش آنها تقریبا یکی است. در هر دو مدل برش توسط دو تیغه که فاصله ای اندک باهم دارند (فاصله  بسته به ضخامت ورق دارد) انجام می پذیرد. یکی از تیغه ها (تیغه پایین) ثابت بوده و تیغه بالایی از بالا به سمت پایین حرکت میکند. با قرار گرفتن ورق بین دو لبه تیغه و اعمال نیرو به ورق، ورق تا آستانه استحکام کششی مقاومت کرده سپس مولکول های آن حرکت کرده و برش انجام می پذیرد. اما تفاوت اساسی بین دو مدل دستگاه به شرح زیر است:

  1. در گیوتین مکانیکی نیرو توسط موتور و گیربکس اعمال میگردد و در گیوتین های هیدرولیک نیرو توسط جک هیدرولیک اعمال می گردد
  2. تجربه ثابت کرده است که استهلاک دستگاه های هیدرولیک به مراتب کمتر از دستگاه های مکانیک است
  3. تفاوت بعدی در قدرت برش است. گیوتین مکانیکی ساخت شرکت ماشین سازی بزرگ دیانی تا 6 میلیمتر ضخامت ورق را برش میدهد و برای ضخامتهای بالاتر از 6 میلیمتر باید از گیوتین های هیدرولیک استفاده شود
  4. نیروی محرکه لازم در دستگاه های هیدرولیک کمتر از قیچی مکانیکی است. بعنوان مثال برای قیچی 2 متر با قدرت برش 6 میلیمتر در حالت مکانیکی نیاز به موتور و گیربکس با قدرت 20 اسب بخار لازم است و در حالت هیدورلیکی با موتور 10 اسب بخار دستگاه براحتی کار خواهد کرد. در این حالت موتور ارزانتر و و مصرف برق کمتر را تجربه خواهید کرد.
  5. هزینه های تعمیرات و نگهداری در قیچی های هیدرولیک بالاتر از قیچی های مکانیکی است.

بسته به نیاز شما و بودجه مد نظرتان، دو مدل دستگاه شرکت تولید می نماید. خم کن فول هیدرولیک PLC و پرس برک های PLC و CNC میتواند گزینه خوبی برای شما باشد. هر دو دستگاه قابل برنامه ریزی بوده و خم های مد نظر با زوایای مختلف و متوالی را برای شما انجام می دهند. بهتر است قبل از خرید نیاز خود را با کارشناسان خبره شرکت مطرح کنید تا بهترین دستگاه متناسب با نیازهای شما به شما پیشنهاد داده شود. این مشاوره کاملاً رایگان است.

در قسمت هیدرولیک دستگاه برای حرکت پیستونها از سیال مناسب (روغن) استفاده می شود. در روش سنتی حرکت پیستون توسط نیروی سیال تامین می گردد. هم در حرکت رفت و هم در حرکت بازگشت. در این روش با کارکرد مداوم دستگاه روغن داغ شده و به اجزای هیدرولیک دستگاه آسیب می رساند. همچنین داغ شدن باعث کاهش دانسیته روغن شده و توان برش دستگاه را کاهش می دهد. در روش جدید سیستم هیدرولیک در کنار سیستم گاز ازت، یک سیستم آکومولاتور ایجاد می کند. در این روش گاز ازت به هنگام پایین آمدن فک دستگاه فشرده شده و نیروی ذخیره شده، در بالا بردن دستگاه به سیستم هیدرولیک کمک میکند. در این حالت برای بالا رفتن فک دستگاه سیستم هیدرولیک از مدار خارج شده و فشار گاز ازت باعت بالا رفتن فک بالایی دستگاه می گردد. لذا با مشکل داغ شدن دستگاه در کارکرد مداوم مواجه نمی شویم.  همچنین این سیستم به کارکرد نرم و با صدای کم دستگاه کمک کرده و اپراتورها به هنگام کار با دستگاه با صدای کمتری مواجه می شوند. اینکه چرا سایر ماشین سازها از این روش استفاده نمی کنند عمدتا بخاطر عدم آشنایی با دانش فنی و هزینه بیشتر این سیستم نسبت به روش سنتی است.

بله امکان پذیر است. البته توصیه نمی کنیم اما در صورت خواست مشتری ساخت چنین دستگاهی امکان پذیر است.

بله اما بهتر است از تعمیر کاران حرفه ای استفاده کنید. شرکت ماشین سازی بزرگ دیانی خدمات پس از فروش حرفه ای و کارا را در کل کشور و حتی منطقه خاور میانه تدارک دیده است. بهتر است برای تعمیر به خدمات پس از فروش شرکت مراجعه کنید. خصوصاً اگر احتمال میدهید که ممکن است تعمیرکار شما بجای استفاده از گاز ازت خالص از هوای معمولی یا گاز ازت با خلوص کمتر (مخلوط با هوا) استفاده میکند، اکیداً توصیه میکنیم از آن بپرهیزید.

شرکت خود را در قبال مشتریان مسئول می داند و لذا در اسرع وقت و با کمترین هزینه تعمیرات انجام خواهد پذیرفت. ضمن اینکه هزینه تراشی بی مورد و استفاده از قطعات مستعمل یا قطعات متفرقه که توسط سایر تعمیرکاران ممکن است انجام پذیرد در خدمات پس از فروش شرکت وجود ندارد. اکثر قطعات ساخت واحد ماشینکاری شرکت بوده و مشکل تامین قطعه به صورت گرانتر از ارزش واقعی یا بی کیفیت در اینجا وجود ندارد. ذکر این نکته ضروری است که خدمات پس از فروش ماشین سازی بزرگ دیانی قطعاً از قطعات اصل و فابریک استفاده خواهد کرد.

برای برش های بالاتر از ضخامت 6 میلیمتر نیاز به موتورهای قوی تری است. این موتورها ضمن داشتن قیمت و استهلاک بالا، باعث افزایش مصرف برق شده و مقرون به صرفه نمی باشد. لذا جهت جلوگیری از افزایش بی مورد قیمت ماشین، کاهش استهلاک دستگاه و کاهش کیفیت برش، شرکت با طراحی، ساخت و بکارگیری جکهای مخصوص خود، توانسته است بین نیروی مورد نیاز و هزینه های ساخت ماشین توازن ایجاد کند.

لذا شما میتواند بدون تحمل هزینه های بالای انرژی با خیال راحت از دستگاه های هیدرولیکی استفاده کنید. البته برای ضخامتهای 2تا4 میلیمتر و طول برش کمتر از 4 متر قیچی های مکانیکی به صرفه تر هستند.

انتخاب تناژ پرس برک با محاسبات مهندسی امکان پذیر است. برای اینکار شما نیاز به دانستن جنس فلز، ضخامت، طول خم و دهانه خم V و شعاع خم دارید. با دادن این اطلاعات به کارشناسان خبره شرکت، آنها شما را در انتخاب مناسبترین پرس برک یاری خواهند داد.

ماشین های پرس برک با کیفیت موجود در بازار جهانی دقت بین ±1 تا ±3 درجه را دارند.افتخار داریم که پرس برکهای ساخت ماشین سازی بزرگ دیانی در صورت تنظیمات صحیح، دقت ±1 درجه را برای شما فراهم میکند.